O nás

Začalo to všechno ve chvíli, kdy se potkal náš tým. Tým učitelů sdílející postoje k předškolnímu vzdělávání a jeho vnímání. Pár let jsme pracovali bok po boku. Naše směřování bylo a je propojením environmentální výchovy, pobytu v přírodě a péčí o naši Zemi. Inspiraci pro tvorbu vzdělávacího programu, se kterým budeme v souladu, jsme pak nacházeli jak ve waldorfské, tak i v montessori pedagogice.

K našemu nadšení do venkovního vzdělávání a propojení smysluplnosti společnosti a přírodního cyklu jsme přidali zájem o permakulturní pedagogiku. Někteří z týmu absolvovali kurz permakulturní pedagogiky, jenž obohatil náš pohled na spojitosti mezi námi, lidmi, a přírodou jako takovou. Důvodem k našemu zaujetí permakulturní pedagogikou bylo nalezení smyslu, že zahrada je vlastně společnost. Každý v ní má své místo, je potřeba o ni pečovat a po dobré péči, přichází sklizeň. Nepřipomíná vám to něco…? 😊

1. července roku 2021 vznikl Děvínek, tedy školka Děvínek.

Netrvalo ale dlouho a ke školce se přidala škola. Po oslovení rodiči s žádostí o další vzdělávání dětí jsme začali společně pracovat na projektu komunitní školy. Ta je v rozkvětu, stejně jako náš nový školní tým. S rodiči a námi, učiteli, tak vzniká nové místo pro pokračování dětí v Děvínku.

A PROČ DĚVÍNEK?

Už jste někdy navštívili Dívčí hrady nad Smíchovem? Je to jeden z nejhezčích a nejbohatších výhledů na Prahu. A co víc, je to místo plné historie a zároveň i budoucnosti. Vrch Děvín je součástí rozlehlého přírodního parku Prokopského a Dalejského údolí, součástí národní přírodní rezervace Prokopské údolí a především místo, kam s dětmi rádi vyrážíme na výpravy. Je totiž přímo za rohem.